O firmie LAVEA

Naturalne mydła - organiczne, glicerynowe, oliwkowe i na prezent

Mydlarstwo jest rzemiosłem o bardzo długiej tradycji, które obecnie przeżywa swój renesans, a ręcznie robione mydła naturalne oraz kosmetyki wykonane z naturalnych składników są coraz bardziej pożądane przez wymagających konsumentów.

Kim jesteśmy

Firma LAVEA istnieje na rynku od 2000 roku, a jej nazwa pochodzi z połączenia dwóch łacińskich słów LAVari (myć się) oraz idEA. Misją firmy jest szerzenie w świadomości ludzi zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim wspomaganie obniżania wieku biologicznego poprzez stosowanie do pielęgnacji ciała zdrowych, manufakturowych kosmetyków naturalnych oraz mydeł ale oferowanych w zupełnie innej i pięknej oprawie. Kosmetyki manufakturowe w ten sposób zyskały miano kosmetyków na prezent.

Wszystkie mydła i kosmetyki wykonuje się ręcznie z najwyższej jakości surowców, bez użycia maszyn. Charakteryzują się nowoczesnym designem, są oryginalne i unikatowe, projektowane i produkowane w niewielkich partiach, dlatego próżno ich szukać w sieciach handlowych, a więc nie są to kosmetyki marketowe. Każdy produkt przechodzi przez ręce wprawnych twórców-artystów, jest zdobiony i modelowany w taki sposób aby odróżniał się zdecydowanie od zwykłych mydeł i kosmetyków. Żadne zresztą urządzenie masowej produkcji nie zagwarantowałoby rezultatu, który jest osiągany poprzez ręczne tworzenie mydeł ich formowanie oraz przygotowanie elementów dekoracyjnych i ozdabianie.

Historia LAVEA

2020

Znaczne zwiększenie eksportu mydeł naturalnych, organicznych i ekologicznych na wagę oraz kosmetyków naturalnych do krajów Europy: Słowacji, Włoch, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Irlandii. Wysoka jakość ręcznie wytwarzanych mydeł to przede wszystkim ich niepospolity design, zmysłowość zapachów, terapeutyczny aromat olejków eterycznych, naturalność i ich urokliwość. Mydła LAVEA jako jedyne w Polsce posiadają certyfikat jakości "Best in Poland"

2015

Firma może już w tym momencie poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Otrzymała trzykrotnie prestiżową nagrodę oraz zaszczytny tytuł, certyfikat i Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International® . Firma stała się równocześnie firmą kosmetyczną i liderem z największą ilością nagród, certyfikatów i wyróżnień otrzymanych w największych konkursach pro-jakościowych w Polsce za mydła robione ręcznie, balsamy do ciała i olejki do masażu.

2010

Firma LAVEA Poland otrzymuje pierwsze nagrody, wyróżnienia i certyfikaty. Po pozytywnej weryfikacji dokonanej przez ekspertów, konsumentów i partnerów gospodarczych firma została uhonorowana Certyfikatem Solidna Firma® i przyznany został firmie Certyfikat Najlepsze® w Polsce. Potem w kolejnym roku firma otrzymała certyfikat Jakość Roku® a także wyróżniona została certyfikatem Firma Roku. Firma też zgłasza swoje wzory patentowe na balsamy z masłem shea i mydła organiczne do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

2005

Zmiana siedziby firmy i pierwszy eksport mydeł i kosmetyków do krajów zachodnich. Mydła i kosmetyki wytwarzane są w oparciu o stare, oryginalne receptury, bazując na składnikach najwyższej jakości. Oferta przeznaczona jest do szerokiego kręgu odbiorców, którzy w pełni chcieliby zadbać o własne zdrowie i piękno swojego ciała.

2003

Firma Centrum Dietetyczne zmienia nazwę na LAVEA Poland i zostaje zarejestrowany znak towarowy LAVEA®. Powstaje nowa marka kosmetyków ręcznie robionych pod taką samą nazwą.

2000

Powstanie firmy. Początkowo firma Lavea funkcjonowała pod nazwą Centrum Dietetycznego zaopatrując hurtownie farmaceutyczne w suplementy diety, parafarmaceutyki, środki paramedyczne i importowane kosmetyki naturalne, by trzy lata później poświęcić się całkowicie mydlarstwu i naturalnym kosmetykom manufakturowym. Wówczas to dopiero powstała mydlarnia i marka ręcznie robionych mydeł i kosmetyków Lavea®.