Mydło alep i inne mydła naturalne, które pomogą zadbać o skórę

Mydło Alep

Mydło alep – taką frazę często wpisują w wyszukiwarkę internetową osoby poszukujące naturalnego mydła idealnego do pielęgnacji cery trądzikowej. W rzeczywistości jego prawidłowa nazwa to mydło z Aleppo. Produkuje się je z oliwy z oliwek oraz oleju laurowego, zmieszanych w różnych proporcjach.
Mydło z Aleppo to jeden z wielu naturalnych kosmetyków wykorzystujących dobroczynne działanie roślin. Poznaj inne produkty, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała.

Mydło alep: poznaj jego właściwości

Mydło Aleppo to wyjątkowy produkt pochodzący z północno-zachodniej części Syrii. Sprawdza się doskonale podczas pielęgnacji cery trądzikowej, skóry zaatakowanej grzybicą, a także w przypadku krwiaków lub stłuczeń. Dzięki zawartości tłoczonych na zimno olejów (olej laurowy i oliwa z oliwek) zapewnia odżywcze i pielęgnacyjne działanie.
Jego dodatkowym plusem jest w zupełności naturalne pochodzenie. Brak sztucznych substancji w jego składzie sprawia, że nie podrażnia delikatnej skóry i jest dla niej w pełni bezpieczne. Warto wiedzieć, że do pielęgnacji cery trądzikowej przydać nam się mogą również inne mydła np. mydło potasowe lub siarkowe.

Mydło naturalne – ratunek dla skóry

Kolejnym naturalnym produktem idealnym dla skóry problematycznej (i nie tylko!) jest <<mydło arganowe>> – np. na bazie olejku arganowego i oczaru wirginijskiego. Dzięki zawartości nazywanego płynnym złotem Maroka olejku zapewnia ono silne działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące (dowiedz się więcej o właściwościach <<oleju arganowego>>). Natomiast dodatek oczaru wirginijskiego powoduje, że dodatkowo wzmacnia kruche naczynka, stymuluje mikrokrążenie oraz oczyszcza zatkane pory.
Innym naturalnym kosmetykiem mającym doskonały wpływ na suchą i podrażnioną skórę jest mydło z solą z Morza Martwego. Jego zaletą jest niezwykle wysoka zawartość cennych minerałów, takich jak magnez, brom, wapń czy fosfor. Takie mydło – w przeciwieństwie do „zwykłego” – nie wysusza skóry, a skutecznie ją nawilża, nie naruszając jej naturalnego pH. Dzięki temu możliwe jest dokładne oczyszczenie skóry bez jej podrażniania, a do tego uzupełnienie ewentualnych braków minerałów i regeneracja.
Mydło Aleppo, mydło arganowe czy <<mydło z solą i błotem z Morza Martwego>> to proste i skuteczne rozwiązania na problemy z cerą. Dzięki bazowaniu na wyłącznie naturalnych składnikach są w pełni bezpieczne, nawet dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze.